Ситуацијата во Манчестер Јунајтед воопшто не се смирува, се чини дека истата ескалира иако од завчера се знае дека нема ништо од настапот на овој гигант во Суперлигата.

Фановите на еден од најпопуларните клубови во светот сметаат дека е малку оставката на директорот Вудворд, тие сакаат заминување на семејството Глејзер, кое е газда, од клубот.

Па така денеска тие го блокираа тренинг – кампот и не им дозволуваа на играчите да го одработат тренингот, бараа средба и со тренерот Оле Гунар Солскјер.

Сепак работата ја смируваше Србинот Немња Матиќ, а потоа дојде и самиот Солскјер. Фановите имаат што да му кажат на тренерот на “ѓаволите“, кој пак застана во одбрана на своите газди, потенцирајќи дека семејството Глејзер го сака клубот.

Во тие моменти се појави полицијата па протестантите се разотидоа.

Да кажеме дека во текот на вчерашниот ден Џое Глејзер им се обрати на фановите и притоа им се извини за се она што се случуваше со Суперлигата.

sportmedia.mk