МАНЧЕСТЕР С. ПРЕГОВАРА СО МОНАКО

Фабињо во средниот ред

Најавениот трансфер ќе биде реализиран за време на зимскиот преоден рок само доколку официјалната понуда за одлИчниот играч за врска не биде помала од 40 мил. фунти

Англискиот премиерлигаш Манчестер Сити и понатаму важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на бразилскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Франција, тимот на Монако, Фабињо.

Најавениот трансфер ќе биде реализиран за време на зимскиот преоден рок само доколку официјалната понуда за одлИчниот играч за врска не биде помала од 40 мил. фунти.

За време на летниот преоден рок, Фабињо доби примамлива понуда од челниците на Челзи и од тие на Манчестер Јунајтед.

Поврзани

Најнови вести

Коментари