Аргентинецот може вака до 100 и назад

Евангелина се крие зад формата на Демикелис

Годинава тој повторно се врати во Малага, каде што со своите 36 години се уште е незаменлив во одбраната, а според шпанските медиуми тоа е пред се поради неговата сексапилна "мачкица", која несомнено одлично го одржува

Еден од најдобрите аргентински дефанзивци, Мартин Демикелис, низ својата кариера промени голем број на клубови, но најмногу се задржа кај сексапилната Евангелина Андерсон.

Демикелис мина седум сезони во германскиот бундеслигаш Баерн од Минхен со кого освои многу трофеи на домашната сцена. Потоа следуваше двегодишна авантура во шпанска Малага, за потоа да се пресели на "Итихат", каде што го облече дресот на Манчестер Сити.

Годинава тој повторно се врати во Малага, каде што со своите 36 години се уште е незаменлив во одбраната, а според шпанските медиуми тоа е пред се поради неговата сексапилна "мачкица", која несомнено одлично го одржува.

Поврзани

Најнови вести

Коментари