Поранешниот македонски репрезентативец, Дарко Соколов полни 35 години.

Роденденскиот ден на Соколов му почна со изненадување, соиграчите од Еуро Никел го пречекаа со торта.

Иако тој полни 35 години, сезонава игра фантастично.

sportmedia.mk