Селекторот на кошаркарската репрезентација на Естонија, Јука Тојала, во пресрет на денешниот решавачки меч со Македонија на квалификацискиот турнир во Перм, вели дека играта на Македонците е позната и дека средбата ќе биде финале.

„Кој е планот против Македонија? Едноставно, одиме да ги победиме. Ние ги анализиравме и ги знаеме деталите од она што го покажаа во овој прозорец од квалификациите. Секој знае кои се нивните клучни играчи. Треба да покажеме добра одбрана против Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли“, вели Тојала.

sportmedia.mk