Македонските фудбалери утре против Австрија ќе го запишат првиот настап на големите натпреварувања во својата историја. Оваа репрезентација за првпат ќе настапува на едно Европско првенство.

Дресовите со кои позираа нашите момци вчера не само за нас Македонците, туку и за останатите дефинитивно се број еден. Признание стигна од  угледниот американски медиум „ЕСПН“.

Некогашниот американски репрезентативец Еркулес Гомез Уртадо заедно со Клинтон Јејтс го издвоија нашиот дрес со сонцето како најоригинален и најтрактивен на 16. ЕУРО.

Видетото можете да го видите ТУКА. 

 

sportmedia.mk