Манчестер Јунајтед и Милан играат на „Олд Трафорд“ во рамките на Лига Европа. Во 39 минута „Црвените ѓаволи“ имаа неверојатна шанса за водство. Центрашут од десната страна, топката го прелета голманот на Милан и дојде до втората статива каде што беше Хари Мегваер кој од нецели два метри ја погоди стативата место празниот гол.


sportmedia.mk