Емре Џан има здравствени проблеми

" alt=

Играчот на Јувентус, Емре Џан, го пропуштил денешниот тренинг поради здравствени проблеми. Клубот соопшти дека играчот од редот за врска не тренирал поради проблемите си тироидната жлезда.

Медицинскиот тим на Јувентус детално ќе ја следи ситуацијата со германскиот репрезентативец. Не е исклучено дека тој ќе мора да замине и на операција.

Ова значи дека Емре Џан нема да конкурира во тимот на натпреварот со Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите. Јувентус и Манчестер јунајтед ќе играат во вторник на „Олд Трафорд“.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари