Заминувањето на Конте посебно го погодои Лукаку, кој испрати емотивна порака.

„Антонио ти благодарам. Ме променивте како играч. Заедно дојдовме до важни победи и тоа е најважно. Мило ми е што ве имав за тренер. Ќе ги прифатам сите ваши одлуки, ви должам многу“, рече Лукаку.

Конте седна на клупата на Интер во јуни 2019 година, го водеше тимот на 102 меча, има учинок од 64 победи, 23 нерешени меча и 15 порази.

ФОТО: FabrizioRomano


sportmedia.mk