ММА

Емелијаненко од затвор во октагон (Видео)

Еден од најдобрите руски ММА фајтери, Александер Емелиjаненко (36) повторно ќе се врати во кафезот

Братот на многу попознатиот Федор ќе влезе во октагонот по тригодишна пауза, откако беше во затвор поради силување, а неодамна е пуштен на слобода.

Очигледно во затворот не губел премногу време, напорно тренирал, па затоа, неговиот следен противник би имал тешка задача пред себе.

Во текот на кариерата Александер има 23 победи во 30 борби до сега.


Emelianenko by goloviliga

Поврзани

Најнови вести

Коментари