Македонската репрезентација обезбеди предност од 1:0 во дуелот со Казахстан во 35 минута. Елиф Елмас направи соло продор и беше фаулиран од еден противнички дефанзивец, а судијата покажа пенал. Алиоски застана на 11 метри и ја затресе мрежата.

sportmedia.mk