Елче оствари изненадувачка, но сосема заслужена победа над тимот на Севиља, и му ја продлабочи кризата на тимот на Лопегеги.

Беше без голови до 70. минута кога Елче поведе преку Гути. Потоа Кариљо донесе и 2:0 за домашниот тим, а Де Јонг само успеа да намали во последните мигови од мечот.

 

sportmedia.mk