ните На само неколку часа пред стартот на големото Ел Класико помеѓу Барселона и Реал Мадрид, медиумтие јавуваат дека првиот човек на „Кралевите“ Флорентино Перез одлучил да не оди на традиционалната вечера со домаќинот поради можни провокации.

Реал како што се шпекулира одлучи да го поддржи процесот против Барселона кој што тим се терети дека поткупувал судии во минатото, и покажа волја да соработува со надлежните органи. Ова не само што ќе предизвика реакција, туку денешниот дуел во Барселона ќе го крене на максимум кога станува збор за тензиите. Мечот стартува од 21:00 часот.


sportmedia.mk