Шпански „El Chiringuito“ пишува дека Серхио Рамос си оди од Реал Мадрид. Според нив капитенот ја одбил понудата за продолжување на договорот, а првиот човек на клубот Флорентино Перез му порачал дека следната сезона нема да сметаат на него. Рамос не останал покус, исто му најавил дека си заминува.

„El Chiringuito“ го пренесува во целост разговорот.

„Мораме да ја планираме новата сезона без тебе“, рекол Перез.

„Во ред, направете го тоа“, бил одговорот на Рамос.

Рамос во Реал дојде во 2005 година од Севиља, доколку не се договори со шпанскиот тим, за него засега заинтересирани се Јунајтед и ПСЖ.

sportmedia.mk