Александар Миличиќ инаку легендарен фудбалер на тимот на Слобода од Тузла, е пронајден мртов откако пред околу една недела беше пријавен како исчезнат во својот роден град Шабац во Србија.

Миличиќ кој почина на 75. годишна возраст и имаше Алцхајмерова болест и деменција и често знаел да излегува од дома и но секогаш се враќал дома но овојпат му се губи трагата. Потрагата траела една недела и бил пронајден премрзнат и за жал починат во близината на гратскиот стадион во Шабац.

 

sportmedia.mk