И на ова Европско првенство, македонската репрезентација уште по само еден одигран меч заработи парична казна од ЕХФ.

Европската ракометна федерација традиционално не казнува за една иста работа. Во сите можни пропусти, на пример во огранизацијата во Дебрецен, ЕХФ се фати одново на чорапите.

РФМ ќе мора да плати парична казна од 2.000 евра поради тоа што нашите ракометари носеле различни чорапи.

Македонија денеска го игра вториот меч на ЕП, за противник ја има селекцијата на Црна Гора.

sportmedia.mk