ЕХФ на својот Фејсбук профил се потсети на оној момент кога голот на Иван Чупиќ ја  донесе првата титула на Вардар во Лигата на шампионите.

Хрватот во последната секунда од мечот го совлада голманот на ПСЖ, Тјери Омејер и донесе огромна радост за „црвено-црните“ и за целата македонска јавност.

Да се потсетиме и ние како беше на првото европско злато на Вардар:

 

sportmedia.mk