Продолжува одложувањето на мечевите во европските клупски натпреварувања поради рестрикциите кои ги воведе Франција како резултат на ширењето на коронавирусот.

Во предвидениот термин нема да се одигра ниту дуелот од седмото коло во Лигата на Европа помеѓу Металург и Тулуз.

Франција воведе карантин за земјите кои се надвор од границите на Европската Унија.

Претходно поради истата причина ЕХФ го одложи мечот меѓу ПСЖ и Вардар.

sportmedia.mk