Египетскиот репрезентативен голман, Карим Хендави е веќе во Битола. Тој по завршувањето на обврските на СП, добил неколку слободни денови пред да дојде во новиот клуб.

Во Е. Пелистер, Хендави ќе го носи дресот со број 88, а деби настапот се очекува да го има на мечот со Татабања идната недела во ЕХФ Европската лига.

 

sportmedia.mk