Горан Пандев не заборави да му ја честита титулата во Серија А, на Интер неговиот поренешен клуб.

Гранде со Интер ги доживеа звездените моменти од својата кариера, го освои Скудетото, Лигата на Шампионите и Светското клупско првенство, и со тоа го достигна врвот во светскиот фудбал.

И по десетина години минати од тие златни моменти за нашиот репрезентативен капитен, Пандев не заборави да честита, напротив како што и самиот кажал на неколку наврати, Интер нзасекогаш ќе остане во неговото срце и секогаш ќе биде негов фаворит.

 

sportmedia.mk