Епидемиолошката ситуација во Словенија е подобра, така што фудбалската федерација на оваа земја соопшти дека фудбалското првенство ќе продолжи.

Денеска ќе биде одигран еден натпревар, а за викенд се играат натпреварите од 28. коло.

Првенството беше прекинато поради „Локдаунот“ кој беше воведен, а кој ги закочи и спортските случувања.

До крајот на сезоната остануваат уште девет кола.

sportmedia.mk