Брилијантен Митревски на голот на Македонија вечерва против Данска. Нашиот голман блеска со одлични одбрани, веќе ги има преку 10, а се уште не е завршен натпреварот. Тој е еден од најзаслужните што Македонија има предност против актуелниот светски првак. Еве една прекрасна интервенција.

sportmedia.mk