Тотенхем ќе избира меѓу двајца италијански тренери за нов менаџер. Според англискиот печат, лондончани се во интернзивни преговори со Маурицио Сари, но сега се појави и името на Џан Пјеро Гасперини, актуелниот тренер на Аталанта, за кого исто така се зборува дека е на мета на претседателот на Тотенхем, Даниел Леви.

Лондончани имаа повеќе опции во игра, но една по една некако им „испаруваат“. Италијанските стратези веројатно остануваат последна шанса, но засега и со нив нема конкретен договор.

 

sportmedia.mk