Фудбалерот на германската репрезентација и член на Б.Мехенгладбах, Хофман е позитивен на коронавирус, па сите денешните активности на овој тим се откажани.

Сите останати членови на Германија од утринава се во своите соби. Лесниот тренинг е откажан, а овој меч кој треба да се одигра во Дуисбург е во неизвесност.

Се чекаат првите чекори од германскиот фудбалски сојуз, како и ФИФА и УЕФА. Повеќе информации за оваа средба ќе има во следните неколку часа.

ФОТО: Germany @DFB_Team_EN/TWITTER

 

sportmedia.mk