Македонскиот интернационалец Виктор Дробаров беше стрелец на еден од трите гола за Черно Море во ремито 3:3 против Царско Село во бугарскиот шампионат. Поранешниот фудбалер на Беласица го постигна вториот гол за Черно Море кое имаше предност од 3:1, меѓутоа во финишот на мечот прими два гола и освои само бод.

 

sportmedia.mk