Откако Нејмар и официјално потпиша нов договор со тимот на ПСЖ и ја завери верноста кон овој клуб, истото го направи уште еден важен играч на овој тим.

Германеџот Џулиан Дракслер кој што е член на клубот од 2017 година потпиша нов договор со верност до 2024 година.

Тој своевремено пристигна од тимот на ВОлфсбург во трансфер вреден 36 милиони евра.

 

sportmedia.mk