Христијан Драгарски е нов играч на тимот на Теута. Прволигашот од Албанија денеска го ангажираше стоперот кој досега беше дел од тимот на Пелистер.

Екс Македонскиот младински репрезентативец веќе има интернацуионално искуство во екипите на романска Конкордија и Радник Сурдулица од Србија, а во домашниот шампионат уште настапуваше и за екипите на Струга Трим Љум, Победа и Царев Двор.

Во Теута Драгарски станува соиграч на Благоја Тодоровски, кој веќе таму е староседелец што се вели.

 

sportmedia.mk