Одличен настап денеска за Ботев Враца имаше Дориан Бабунски. Бабунски ги постигна двата гола за Ботев во дуелот со еден од најдобрите бугарски клубови Левски Софија.

На крајот победа од 2:0, токму благодарение на Дориан кој што покажа одличен настап во ова второ коло, и Ботев Враца дојде до првиот триумф, а Левски го забележа вториот пораз.

 

sportmedia.mk