По се она што му се случува на Џиџи Донарума, откако направи трансфер од Милан во ПСЖ, по свирежите на фановите на Милан и омразата кои тие јавно ја презентираат кон довчерашниот нивен херој, голманот е во обид да ја смири ситуацијата.

Имено тој при едно гостување во една ТВ, откри дека направил привремена тетоважа на десната рака со логото на Милан.

На прашањето дали има намера таа тетоважа да стане трајна, или пак дали ќе ја отстрани кога ќе се врати во Париз, голманот на репрезентацијата на Италија и на ПСЖ само се насмеал и одговорил:

Ќе видиме тоа…добро, ќе го сторам тоа“.

 

sportmedia.mk