Знае тимот на Динамо Загреб да работи, и затоа овој клуб е најуспешниот во цела југоисточна Европа, и по титули, и по трансфери и нормално по заработка.

Најновиот потег на „модрите“ можеби ќе изненади многумина, но праксата вели дека грото од потезите на управата се покажуваат како успешни.
Како најново засилување е доведен капитенот на У21 младинскиот состав на ПСВ Ајндховен, холандскиот великан, Џасин Де Хас. Тој е стопер по вокација, а може да игра и на позицијата десен бек.
Во моментов доаѓа со статус на позајмен фудбалер, со можност да биде откупен на лето.

Тој би требало да биде замената за Јошко Гвардиол кој заминува налето во Ред Бул.

 

sportmedia.mk