Ненад Димитријевиќ и Хувентуд обезбедија пласман во плеј-офот во Лига Ендеса по триумф над Басконија од 71-79 на гостински терен во рамките на 36. коло.

Македонскиот репрезентативен плејмејкер постигна два поени, но не било какви. Димитријевиќ дефинитивно го има потегот на мечот.

sportmedia.mk