Популарната италијанска водителка Дилета Леота, која секојдненво ги полни светските таблоидни страници објави свежи фотки од романтичен одмор на езерото Комо со своето момче, турскиот актер Кан Јаман. Истото го стори и актерот се со цел да се спречат шпекулациите дека Дилета е во тајна врска со потпретседателот на Рома, Рајан Фредкин, но и со ни помалку ни повеќе Златан Ибрахимовиќ.

За овие афери медиумите пишуваа подолг период, па Дилета и Јаман одлучија на единствениот можен начин да ги демантираат истите.

Со заеднички фотки на социјалните мрежи на кои тие изгледаат ултра заљубени.

sportmedia.mk