Тимур Дибиров со шест погодоци беше еден од најдобрите ракометари на Вардар 1961 во победата над Мотор Запорожје од 32-27. Крилото на Вардар го има потегот на мечот, во првото полувреме украде топка, а потоа во контра постигна атрактивен погодок.

sportmedia.mk