Вереницата на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез за “Спортсвик“ даде мега интервју, во кое покрај другото откри неколку тајни врзани за нивниот приватен живот.

Кристијано е супер татко и супер сопруг, човек за кого можев само да сонувам. Но тој не готви, после се она што прави, секако заслужува да го чека вкусен ручек на маса спремен со многу љубов. Имаме готвач, но понекогаш и јас ги приготвувам оброците. Исто така не му дозволувам да менува и сијалици. Вие да сте Роналдо дали би смениле сијалицата ако е ставена на плафонот кој е висок 20 метри. Нема внимава на себе и нека се посвети на она што го работи најдобро што го знае, а јас ќе се погрижам за останатото. Мене се ми оди од раце и сакам да се гржам за домашните работи“ изјавила Џорџина.

sportmedia.mk