Џио Струмица е победник во одбојкарскиот Куп во машка конкуренција. Домаќинот на турнирот, со 3:1 го совлада Универзитетот во Тетово.

Ова беше четврт трофеј за струмичкиот тим во ова натпреварување.

Претходно Јанта Волеј го освои пехарот во Купот во женската конкуренција.

sportmedia.mk