Џенова на домашен терен е поразена од Сасуоло со 1:2, и со тоа и натаму остана да „виси“ опстанокот на тимот на Горан Пандев во Серија „А“.

Пандев беше стартер и одигра 68. минути при 0:2 за противникот. Запакоста во финишот постигна прекрасен гол во 85 минута, но само за намалување на резултатот.

 

sportmedia.mk