Рома со еден гол стигна до победата над Џенова. Гостинскиот тим настапи без Горан Пандев поради повреда.

Стрелец на единствениот гол беше Манчини во 24. минута.

Проблемите на Рома беа поголеми кога станува збор за играчкиот кадар, затоа што не можеа да сметаат на Џеко, Верету и Заниоло, но на крајот стигнаа до посакуваниот триумф.

 

sportmedia.mk