Горан Пандев денеска нема да биде дел од тимот на Џенова, кој има тешка задача да се справи со гостувањето во Рим, кај Рома.

Нашиот репрезентативен капитен има ситна повреда, и не сака да ризикува некоја несакана ситуација, па затоа и денеска ќе го нема на терен. Покрај Пандев, Џенова денеска ќе биде и без првиот голман, Матија Перин. Мечот почнува од 12:30.

 

sportmedia.mk