Босанскиот напаѓач Един Џеко со својата Рома вечерва игра против Брага и води по првото полувреме со 1:0 и е со големи шанси за пласман во осминафиналето на Лига Европа. Џеко го постигна голот за водство што е негов 29-ти за Рома во европските купови и со тоа скокна на првото место во оваа категорија и го турна легендарниот Франческо Тоти на втората позиција кој има 28 гола.


sportmedia.mk