Металург на патот кон Виена има една станица за одмор, а тоа Белград. Македонскиот тим веќе е во главниот град на Србија, а таму ги пречека екс-голманот на Вардар, Страхиња Милиќ.

Популарниот Џамбо имаше кратка дружба со Даниел Ѓорѓески, кој исто е поранешен член на „црвено-црните“ и со Виктор Стојанов, кој беше масер во таборот на некогашниот европски првак.

Милиќ е голман и тренер во Партизан.

 

sportmedia.mk