Дембеле за поубоит напад на Ливерпул, Клоп не жали пари за проблематичниот фудбалер

" alt=

Германскиот страгег на челото на Ливерпул, Јирген Клоп без расмислување би дал неверојатни 100 милиони евра само во својот напад да го види младиот Французин, Усман Дембеле. Клоп инсистира доведување на фудбалерот на Барселона уште по јануарскиот преоден рок се со цел нападот на Ливерпул да ја добие убоитоста која се чини ја нема откако Кутињо го напушти клубот од „Енфилд“.

Дембеле не е меѓу приоритетите на тренерот Валверде во Барса, пред се поради, како што велат, недисциплината надвор од теренот на младиот фудбалер. Упатените информираат дека Дембеле често доцни на тренинзите, шета низ градот без дозвола од клубот, останува до доцна во ноќта, а често се случува да биде затечен и пијан.

Со евентуалните 100 милиони евра за Дембеле, Барса ќе врати голем дел од парите што клубот ги даде за него во 2017 година (115.000.000 евра) кога крилниот напаѓач премина од Борусија Дортмунд во каталонскиот клуб.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари