Со голот на Осман Дембеле во 52.минута, Барселона вечерава на “Камп Ноу“ успеа да го победи Сосиедад со 1:0 и со тоа да се пласира во полуфиналето во Купот на Кралот.Ова беше натпревар од четвртфиналето во ова натпреварување.

Треба да се каже дека гостите од 40.минута играа со играч помалку откако Мендез беше исклучен.

Во последните секунди од средбата Сосиедад имаше одлична шанса за израмнување, но сепак не се тресеше мрежата на домашниот состав.


sportmedia.mk