Кевин Де Брујне, “моторот“ на Манчестер Сити и новиот капитен на селекцијата на Белгија, беше еден од најдобрите на теренот на пријателската со Германија пред неколку дена, на кој и тој постигна гол а неговата селекција во Келн победи со 2:3.

По мечот германските новинари покрај другите прашања, го запрашаа Де Брујне дали кога е дома гледа фудбал?

Не, немам време за тоа“ одговор кој беше шокантен за присутните, но потоа тој објасни…

Знаете, јас има три мали деца и тешко е покрај нив да гледам фудбал кога сум дома и со нив“ низ смеа заврши капитенот на Белгија.


sportmedia.mk