Со головите на Грегори Давков односно Бехар Фета, Македонската репрезентација до 19. години предмалку на комплексот Петар Милошевски триумфираше со 2:0 над соодветната селекција на Црна Гора.

Нашиот тим одигра подобро, и заслужено се радуваше на победата. Мечот имаше секако за задача да се проверат моменталните сили и да се види до каде е натпреварувапчката генерација на в.д. селекторот Влатко Гроздановски.
Вториот меч против Црна Гора се игра вчетврток.

 

sportmedia.mk