Индискиот прволигаш Одиша објави дека го назначиле поранешниот шпански репрезентативец Давид Виља за нов генерален директор. Виља кој е екс-европски и светски шампион со Шпанија, ја заврши кариерата во 2019 година, а своето искуство сега ќе го пренесе во индискиот клуб од источниот град Бубанесвар, кој заврши последнопласиран во индиската Суперлига минатата сезона меѓутоа не испадна затоа што оваа лига е од затворен тип (нема испаѓање ниту промоција).

За овој клуб настапувале и Алесандро Дел Пјеро, Роберто Карлос, Јон Арне Рисе, Флоран Малуда, а како тренери работеле Роберто Карлос и Џанлука Замброта.

sportmedia.mk