Интер со 1:0 едвај го „скрши“ отпорот на Каљари на домашен терен, дури во 77. минута, за победа која ќе го доближи тимот до Скудетото.

Интер цело време имаше иницијатива, но на крајот дури успеа да го најде патот до мрежата за вредна победа, а спротивно, Каљари, пак, се најде во зоната за испаѓање.

 

sportmedia.mk