Најдобриот македoнски атлетичар во моментов, Дарио Ивановски, нема да настапи на престојното Европско првенство во сала поради тоа што е позитивен на Ковид-19.

Ивановски кој ја освои балканската титула на 3000 метри на шампионатот во Истанбул, требаше оваа недела да настапи на европскиот шампионат во Торун, Полска.

sportmedia.mk