Данскиот ракометен национален тим, немаше ниту два часа „адаптација“ на климата во Скопје. Тие практично од авион, веднаш „слетаа“ во салата „Борис Трајковски“.

Слетаа во 16:30 часот, малку одморија, а потоа се упатија кон салата каде што вечерва се игра мечот.

Микел Хансен и соиграчите се сигурни во себе, ветуваат лесно ќе ја минат Македонија, но последниот збор го имаат нашите момци

Дуелот започнува во 20 часот, а сите интересни настани околу мечот, следете ги на „Спортмедиа“.

sportmedia.mk