(НЕ)ВОЗМОЖНА МИСИЈА

Дамата го мерка Асенсио

Сепак, поголемиот дел од шпанските медиуми се убедени дека младинскиот репрезентативец нема да ја добие потребната дозвола за да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок

Актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на младиот напаѓач од редовите на шпанскиот гигант Реал (М), Марко Асенсио.

Сепак, поголемиот дел од шпанските медиуми се убедени дека младинскиот репрезентативец нема да ја добие потребната дозвола за да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Асенсио важи за еден од омилените фудбалери на актуелниот предводник на "кралскиот клуб", Зинедин Зидан и сигурно ќе има далеку поголема минутажа во новата сезона.

Поврзани

Најнови вести

Коментари