Дали ПАОК треба да го смени голманот

Синоќа ПАОК беше „прегазен" од Бенфика со 4:1, но домашниот голман Паскалакис им подари еден гол на гостите.

При резултат 1:1, тој се обиде да спаси корнер, но реагираше неспретно и направи пенал... Во продолжение погледнете го видеото од неспретната реакција на голманот на ПАОК со која им подари гол на гостите. . .

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари